Okna i Drzwi z PCV i aluminum

infolinia: +48 512 231 886

Bramy garażowe WIŚNIOWSKI – Szczecin

znak logo Wiśniowski

Uzupełnieniem dla naszego asortymentu stolarki otworowej są bramy garażowe WIŚNIOWSKI. Trzydziestoletnia obecność w branży budowlanej przez tego producenta pozwoliła na zdobycie ogromnego doświadczenia w dziedzinie produkcji bram garażowych oraz innych produktów związanych ze stolarką otworową. Dzięki temu wypracowano doskonale znaną markę, która charakteryzuje się wysoką jakością wykonania wyrobów dostosowanych do szerokiego grona klientów.

Postaraliśmy się o zapewnienie naszym klientom możliwe najlepszego wyboru bram garażowych tego producenta. Dzięki temu możemy obecnie zaoferować Państwu rozwiązania przystosowane do garaży w prywatnych domach jednorodzinnych, garaży wolnostojących lub garaży podziemnych w budynkach wielorodzinnych czy apartamentowcach. Prowadzimy sprzedaż zarówno bram segmentowych i roletowych, jak i bram przesuwnych czy panelowych.

Mamy także bogaty wybór systemów bramowych przeznaczonych do zastosowania w przemyśle. Wyprodukowane z paneli stalowych wypełnionych pianką poliuretanową zapewniają dobrą wytrzymałość i odporność termiczną. Wysoka jakość wykonania, możliwość dostosowania parametrów bramy do potrzeb klienta i wsparcie w montażu – to jedne z największych zalet wyboru bram garażowych dla przemysłu WIŚNIOWSKI z firmy Wesa.

DLA DOMU

BRAMA SEGMENTOWA UniPro

Bramy segmentowe UniPro to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu.
Jest to brama o współczynniku przenikania ciepła U = 1,0 [W/m2xK]. Znajduje ona swoje zastosowanie głównie w garażach ocieplanych.

Współczynnik U dostępnych bram garażowych Wiśniowski jest porównywalny ze współczynnikiem, jaki mają okna wielokomorowe stosowane w budownictwie energooszczędnym. Wszystko to za sprawą paneli wypełnionych pianką poliuretanową oraz systemów uszczelniających. Współczynnik tłumienia dźwięku wynosi natomiast Rc=23 dB.

Charakterystyka bram segmentowych:
 • skrzydło bramy zostało wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową,
 • konstrukcja została wykonana z elementów stalowych ocynkowanych,
 • skrzydło bramy porusza się wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych,
 • brama uszczelniona na całym obwodzie,
 • w dolnym panelu znajduje się uszczelka przylegająca do podłoża,
 • pomiędzy górnym panelem a nadprożem znajduje się uszczelka,
 • panele mają zabezpieczenie kształtowe, które chroni przed przytrzaśnięciem palców,
 • bramy segmentowe są dostępne w wersji ręcznej i automatycznej.
brama segmentowa UniPro

PRIME – nowa generacja bram segmentowych

Nowa generacja bram segmentowych marki Wiśniowski pozwala na połączenie funkcjonalności ze stylowym wyglądem. To automatyczne systemy otwierane za pomocą pilota, które sprawdzają się doskonale w nowoczesnych obiektach o dużych wymaganiach.

Wyobraź sobie bramę garażową nowej generacji. Bramę, która nie jest transformacją istniejących rozwiązań, ale twórczym efektem poszukiwań równowagi między nowoczesną techniką, jakością, bezpieczeństwem i designem.

Taka jest brama PRIME. Innowacyjna, dopracowana w każdym szczególe, odzwierciedla Twoje potrzeby zanim je zdefiniujesz. To w pełni wyposażona i kompletna brama automatyczna, dzięki której sięgając po pilota każdego dnia masz pewność, że wybrałeś najlepiej.

NOWE TRENDY DESIGNU

PRIME to uniwersalna stylistyka, która daje poczucie komfortu, wysokiej wartości i nowoczesnego luksusu. W ten sposób PRIME wyznacza nową filozofię designu w swojej kategorii.

Projekt PRIME zawiera najważniejsze cechy, które można zdefiniować jako swoisty minimalizm – oszczędność linii i syntezę formy, które odzwierciedlają postawę estetyczną, charakterystyczną dla nowoczesnej myśli architektonicznej.

Forma PRIME z pozoru staje się tłem. Idealnie zaprojektowana od wewnątrz zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i bogactwem wykończeń osłaniających ruchome elementy bramy. Każdy szczegół jest bezbłędnie dopracowany, potwierdzając ciągłość myśli projektantów i stanowiąc absolutną esencję designu.

IKONA BEZPIECZEŃSTWA

PRIME to generacja bram garażowych o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Wszystko ze względu na zastosowanie zabezpieczeń, które chronią wnętrze konkretnego obiektu przed działaniem osób trzecich. Zintegrowany napęd pozwala na połączenie bezpieczeństwa z komfortem użytkowania. W konstrukcji bramy zastosowano m.in. boczne osłony wału i sprężyn, ruchome osłony rolek czy zabezpieczenia w miejscu łączenia paneli.

brama segmentowa Prime
Panel INNOVO 60 mm - bez przetłoczeń "G" brama segmentowa Prime
Panel INNOVO 60 mm - przetłoczenia wysokie "W" brama segmentowa Prime

UniTherm - super ciepła brama garażowa

Brama UniTherm jest wyjątkowo odporna na działanie wiatru i wody. Przepuszcza niewiele powietrza, zapewniając zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz obiektu. Zastosowane rozwiązania pozwalają na utrzymanie świetnego wyglądu i funkcjonalności bramy przez długie lata.

SKUTECZNA TERMOIZOLACJA

Do stworzenia bramy wykorzystano panele INNOVO o grubości 60 mm oraz specjalne uszczelnienia. Dzięki temu można zaoszczędzić energię, minimalizując straty temperatury. Współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi 0,37 W/m2K, co ostatecznie tworzy szczelność całego produktu na poziomie 0,79 W/m2K.

brama segmentowa UniTherm
Ico square

DLA PRZEMYSŁU

BRAMY SEGMENTOWE

BRAMY SEGMENTOWE WIŚNIOWSKI TO GWARANCJA NAJWYŻJSZEJ JAKOŚCI ORAZ NIEZAWODNEGO DZIAŁANIA
 • skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm lub 60 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową
 • konstrukcja z elementów stalowych ocynkowanych
 • skrzydło bramy porusza się wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych
 • brama uszczelniona na całym obwodzie
 • w dolnym panelu zamontowana uszczelka przylegająca do podłoża
 • uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża
 • panele posiadają zabezpieczenie kształtowe uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch paneli
 • bramy segmentowe dostępne w wersji ręcznej i automatycznej

SOLIDNA I TRWAŁA KONSTRUKCJA

Elementy konstrukcyjne bramy wykonywane są ze stali ocynkowanej (prowadnice, elementy łączące) lub z blachy stalowej ocynkowanej i pokrytej farbami poliestrowymi (panele). Skrzydło zbudowane jest natomiast z segmentów o grubości 40 lub 60 mm.

Gwarancją długotrwałego użytkowania jest wysokiej jakości panel dostępny w kilku wersjach – stalowy pełny (z pianką poliuretanową), aluminiowy przeszklony z szprosami, aluminiowy przeszklony VISUAL (bez szprosów).

Wielowarstwowe zginanie blachy pozwala na stabilne zamocowanie zawiasów.

brama segmentowa dla przeysłu

NOWOCZESNE BRAMY ZAPROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O WYMAGAJĄCYCH UŻYTKOWNIKACH

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku bram zastosowano awaryjne otwieranie ręczne i specjalne aretki, które zapewniają dystans pomiędzy profilami. Dzięki temu praca staje się całkowicie cicha. Skrzynkę montuje się na zewnątrz, a profil AW 100 wypełniono bezfreonową pianką zapewniającą doskonałą szczelność i funkcjonalność.

Brama jest również bardzo bezpieczna. Specjalna listwa w dolnej uszczelce sprawia, że po napotkaniu przeszkody całość cofa się do pozycji otwartej. Aluminiowy, dolny profil zapewnia natomiast dużą sztywność.

 • Prowadnice aluminiowe montowane wewnątrz pomieszczenia wzdłuż bocznych krawędzi otworu, wyposażone w uszczelki szczotkowe i ślizgi.
 • Awaryjne otwieranie bramy w przypadku zaniku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby lub przekładni łańcuchowej do awaryjnego otwierania montowanej na siłowniku.
 • Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża.
 • Skrzynka - montaż zewnętrzny
 • Profil AW 100 lekki aluminiowy profil, wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową.
 • Krawędziowa listwa bezpieczeństwa montowana w dolnej uszczelce, powoduje zatrzymanie bramy w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofnięcie jej do pozycji otwartej.
 • Ruchomy wał - w trakcie nawijania kurtyny zmienia swoje położenie względem ściany nadproża, zapewniając w ten sposób utrzymanie w osi prowadnic poruszającej się kurtyny.
 • Kurtyna bramy wyposażona jest w aluminiowy, wzmocniony dolny profil, który zapewnia większa sztywność.
brama roletowa dla przeysłu

BRAMA PODWIESZANA PRZESUWNA SlidePro

Bramy podwieszane znajdują swoje zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie konieczne jest przykrycie dużego otworu w ścianie. Do jej stworzenia wykorzystano specjalne panele, które zapewniają funkcjonalność, stylowy wygląd i doskonały współczynnik termoizolacji. Bramę można przymocować do sufitu lub nadproża, dzięki czemu jest ona niezwykle uniwersalna. Takie produkty występują w wersji jedno- lub dwuskrzydłowej.

brama SlidePro dla przeysłu

Sprawdzona konstrukcja bram w zmodyfikowanej wersji została dostosowana do nowego typu skrzydła wykonywanego z paneli do produkcji skrzydeł bram segmentowych. Dzięki temu SlidePro uzyskała wyjątkowe walory estetyczne, wyższe parametry wytrzymałościowe konstrukcji oraz bardzo dobry współczynnik termoizolacji.

Praktyczna funkcjonalność bramy SlidePro wynika z ograniczenia do minimum elementów, które oprócz zapewnienia nieskomplikowanego montażu ułatwi swobodną i bezawaryjną prace bramy. Możliwość montażu do sufitu bądź nadproża czyni bramę uniwersalną pod względem zastosowania. Podobnie jak inne typy bram o konstrukcji podwieszano przesuwnej, SlidePro może być wykonana w wersji jedno-, lub dwuskrzydłowej.

PROSTE I EKONOMICZNE ROZWIĄZANIE

Budowa bramy zapewnia współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=2,07 [W/m2xK]. Panele można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Oferujemy też możliwość wybrania jednej z następujących barw jednolitych: 9016, 9006, 8014, 7016.

Zastosowanie paneli z przetłoczeniem V w kolorze RAL 9006 z możliwością malowania strukturalnego w dowolnym kolorze z palety RAL (od wewnątrz kolor zbliżony do RAL 9002) nadają stylistyce bramy SlidePro minimalistycznego charakteru. Idealnie dopracowane detale konstrukcji i płaszcza potęgują wrażenie jednolitego wyglądu, dzięki czemu bramy te doskonale odnajdą się w nowoczesnych przestrzeniach. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania wypełnienia z paneli gładkich w kolorach RAL: 9016, 9006, 8014, 7016.

BRAMY PODWIESZANE PRZESUWNE

Umożliwiają zamykanie otworów o dużej szerokości, a prosta konstrukcja czyni je uniwersalnym rozwiązaniem sprawdzającym się nawet w ekstremalnych warunkach.

W razie konieczności doświetlenia wnętrza zamkniętego bramą podwieszaną przesuwną istnieje możliwość zastosowania okienek z podwójnej szyby akrylowej. Poziomy lub pionowy układ przeszkleń pozwoli na dopasowanie bramy do wyglądu obiektu.

PROSTA KONSTRUKCJA – WIELE MOŻLIWOŚCI

Bramy przesuwne podwieszane produkowane są w szerokiej ofercie wymiarów i należą do najbardziej ekonomicznych rozwiązań.
W razie konieczności doświetlenia wnętrza zamkniętego bramą podwieszaną przesuwną istnieje możliwość zastosowania okienek z podwójnej szyby akrylowej. Poziomy lub pionowy układ przeszkleń pozwoli na dopasowanie bramy do wyglądu obiektu.

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Wybierając bramy garażowe do danego budynku, należy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Powinny one bowiem doskonale chronić posesję przed obecnością niepożądanych osób, jednocześnie umożliwiając łatwe otwieranie i zamykanie. Dostępne bramy garażowe Wiśniowski to funkcjonalne produkty, idealne dla wymagających użytkowników. W naszym asortymencie znajdziesz również drzwi aluminiowe, które idealnie dopełniają dostępne bramy garażowe.

 • Osłona szyny jezdnej to walory estetyczne oraz ochrona szyny przed działa-niem opadów atmosferycznych.
 • Rolki łożyskowane zapewniają długoletnią i cichą pracę.
 • Poszycie bramy wykonane jest z blachy stalowej profilowanej w kształcie trapezu T–10, co zapewnia odpowiednią sztywność poszycia.
 • Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej obiektu.
 • Kratka wentylacyjna montowana w dolnej części bramy, zapewnia utrzymanie przepływu powietrza w pomieszczeniu.
 • Połączenia skręcane elementów prowadzących ułatwiają regulację bramy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniej bramy garażowej służymy pomocą. Możemy zaproponować najlepsze rozwiązanie dla przeznaczenia i charakterystyki konkretnego obiektu. Zapraszamy do kontaktu i ustalenia szczegółów!

brama podwieszana-przewijana dla przeysłu

Zobacz też