Okna i Drzwi z PCV i aluminum

infolinia: +48 512 231 886

Podstawowe rodzaje bram garażowych

brama garażowa

Bramy garażowe pełnią wiele funkcji: są estetycznym uzupełnieniem posesji, zabezpieczają przed włamaniem, a do tego chronią wnętrze budynku przed zimnem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Aby jednak cieszyć się pełnym komfortem, konieczne jest dopasowanie typu bramy do aktualnych potrzeb. Jakie ich rodzaje wyróżniamy? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Podstawowe rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe występują w kilku różnych wersjach. Są to m.in.:

  • bramy uchylne (płytowe), czyli jeden z najpopularniejszych rodzajów, który wymaga dość dużej ilości miejsca przed garażem; ich atuty to m.in. korzystna cena, a także możliwość zastosowania w budynkach z niskim nadprożem,
  • bramy rolowane (żaluzjowe) zajmują mniej miejsca niż bramy uchylnej, a ich mechanizm przypomina obsługę rolet domowych; są bardzo wygodne, szczelne, uniwersalne i możliwe do zastosowania nawet w przypadku małych podjazdów; co ważne można sterować nimi ręcznie lub automatycznie,
  • bramy segmentowe (sekcyjne) zajmują niewiele przestrzeni przed garażem i można je wykorzystywać nawet w otworach z łukowym nadprożem.

Wybór bramy garażowej – o czym pamiętać?

Oprócz wybrania właściwego rodzaju bramy warto pamiętać także o kilku dodatkowych czynnikach, które sprawiają, że ostateczny efekt jest w pełni dopasowany do naszych potrzeb. 

Oto kilka ważnych elementów:

  • duże znaczenie na wybór bramy ma m.in. wielkość garażu, jego konstrukcja, wymiary wyjazdu oraz wielkość pojazdu,
  • brama musi stanowić harmonijną całość z bryłą budynku i jego otoczeniem,
  • brama powinna być nie tylko solidna i wytrzymała, ale również prosta w obsłudze i funkcjonalna.

Jeśli więc chcesz wybrać solidną bramę garażową, która będzie służyła Ci przez lata, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej nowoczesne i profesjonalne propozycje, w które warto zainwestować.

Wróć do bloga