Okna i Drzwi z PCV i aluminum

infolinia: +48 512 231 886

Wybór okien PCV czy aluminiowe

okna profile

Gdy decydujemy się na wymianę starych okien albo szukamy najlepszych do naszego nowego mieszkania, mamy na rynku bardzo wiele modeli wykonanych z rozmaitych materiałów.

Najczęściej dostępne są okna z PCV, aluminiowe oraz drewniane. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i pewne ograniczenia, natomiast w tym wpisie chcielibyśmy skupić się na dwóch pierwszych typach, to znaczy na oknach wykonanych z tworzywa sztucznego PCV oraz aluminiowych. Dowiemy się, jakie są główne zalety każdego z tych okien, a także z czym związane są ich ograniczenia, co pozwoli nam na łatwiejsze podjęcie decyzji o zakupie i wybranie takich okien, które są dla nas w danym momencie najlepsze i spełniają wszystkie nasze oczekiwania.

Okna PCV

Okna z ramami wykonanymi z polichlorku winylu wyróżniają się bardzo dobrą szczelnością oraz wysokim poziomem izolacyjności. Dzięki temu, że tworzywo PCV jest niewrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne, pleśń czy działanie owadów, okna te nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ani specjalistycznych środków czyszczących. Wystarczy je myć wodą z dodatkiem na przykład płynu do mycia naczyń. Zaletą tych okien jest również prostota obsługi, dzięki czemu mogą działać bezawaryjnie przez bardzo wiele lat. Są również odporne na działanie ognia, ponieważ tworzywo PCV jest niepalne i zdolne do samowygaszania. Dodatkową zaletą tego typu okien jest ich niewygórowana cena, co również wpływa na popularność tego rozwiązania.

Okna aluminiowe

Okna wykonane z aluminium charakteryzują się trwałością oraz bardzo wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, odbarwienia i odkształcenia, czym przewyższają nawet okna z PCV. Dodatkowo wyróżniają się niewielką wagą, co pozwala na tworzenie z nich nawet dużych przeszkleń bez dodatkowych wzmocnień. Okna aluminiowe dostępne są w bardzo szerokiej palecie kolorów i wzorów, można również wybierać spośród powierzchni błyszczącej, matowej albo metalizowanej. Można je zamówić w dowolnym kształcie i wielkości. Warto też wspomnieć o tym, że są łatwe w pielęgnacji, bo wystarczy je myć wodą z dodatkiem łagodnych detergentów. Niestety ich wadą jest cena wyższa niż w przypadku okien wykonanych z PCV, co wpływa na zwiększenie kosztów budowy czy remontu.

Wróć do bloga